E zeza e javës

Shukri-Xhelili-CV

Kryebashkiaku Shukri Xhelili


Një skandal i rëndë ka tronditur gjatë javës që lamë pas opinionin në Shqipëri. Pas një video-skandali që u transmetua në televizionin Ora News, qeveria shqiptare ka marrë vendim që të shkarkojë nga detyra kreun e Bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili.Në filmimet e transmetuara, Xhelili i kërkon favore seksuale një vajze të re për një vend pune.Pasi i firmos kontratën, Xhelili dhe vajza takohen në Tiranë dhe shkojnë në një hotel në kryeqytet, mirëpo vajza, që kishte regjistruar gjithçka me kamerë, refuzon të kryejë marrëdhënie seksuale duke u larguar nga hoteli në momentet e fundit. /TCH/