Të fundit

puthja93-ballina1

Puthjet më të sikletshme ndër të famshmit

Tani që interneti ka depërtuar në pothuajse çdo cep të botës, kemi mundësi t’i qasemi çdo lloj informate, të vlefshme e të pavlefshme. Në këtë varg ne kemi përzgjedhur disa fotografi të sikletshme të personave të famshëm nga ...

vajza shqiponja 0010

Gjuetarja e vogël me shqiponjë, që u bë yll botëror

Foto-reporteri Asher Svidensky, në vitin 2014, kishte realizuar një galeri të mahnitshme të fotografive të një vajze gjuetare, me shqiponjën e saj të artë – për të cilën besohet që është femra e vetme gjuetare tradicionale në ...

Mont St-Michel 001

Mont St-Michel dhe abacia e mahnitshme 1.300 vjeçare

Mont-St-Michel është një ishull shkëmbor, rreth 1 km larg bregdetit verior të Francës, mu në grykëderdhjen e lumit Couesnon në Normandi.Në këtë ishull të vogël gjenden abacia dhe kisha benedikte më e njohur mesjetare, që shtrihet ...

Ishulli Jeju1

Ishulli Jeju, çudia e shumëfishtë natyrore

130 kilometra në jug të gadishullit korean, gjendet Ishulli Jeju, i cili  është ishulli më i madh dhe provinca më e vogël në Korenë e Jugut. Në këtë ishull gjendet maja më e lartë e malit në Korenë e Jugut, e njohur si Hallasan ...

Ramon Bruin20

Vizatimet mahnitëse 3D të artistit Ramon Bruin

Ramon Bruin është një artist i talentuar nga Holanda, i cili me vizatimet e tij 3D “që dalin nga letra” brenda një kohe shumë të shkurtër u bë i popullarizuar në mbarë botën. Ai përdor lapsin, ngjyrën e shkrimit edhe ...