banner

Lajmet e fundit nga kategoria: Rozë

make-up-ballina-0032

32 femra të famshme pa grim – sa të bukura aq dhe dëshpëruese

Pa dyshim se femrat janë të bukura – andaj dhe quhen, gjinia e bukur. Megjithatë, duhet pranuar se grimi i bën ato edhe më të bukura – sidomos grimi profesional. E këtij lloji të grimit/makiazhit të shtrenjtë, i nënshtrohen sidomos ...

shtepia 006 ballina111

Të famshëm dhe milionerë, por ende jetojnë me prindër

Ndonëse janë të njohur, të moshës madhore, dhe kanë miliona dollarë në llogaritë e tyre bankare, shumë të famshëm nuk dëshirojnë të pavarësohen dhe të largohen nga gjiri i ngrohtë familjar. Në vazhdim ju sjellim disa nga të ...

tifoze-futboll-0001

Tifozet më seksi të futbollit në vitin 2015

Magjia e futbollit ka rrëmbyer zemrat e njerëzve anëmbanë botës – madje, edhe të gjinisë së bukur. Miliona tifoze u shtohen çdo vit radhëve të dashamirëve të futbollit… Megjithatë, “gojëkëqijtë” thotë se femrat e shikojnë ...

frizat-balline1

Stilet e flokëve të meshkujve të famshëm

Të gjithë ne kemi nga një idhull nga bota e show-bizit. Ky admirim ndaj tyre vjen për arsye të ndryshme, qoftë për stilin e tyre të jetesës, për marrëdhëniet e tyre me publikun, për paraqitjet publike, për veshjen, dukjen apo dhe për ...

175427_A_27

11 fakte për Bob Marleyn

Legjenda e muzikës reggae, Bob Marley, lindi më 6 shkurt, 1945, në St. Ann Parish, në Xhamajkë. Më 1963, Marley dhe shokët e tij formuan bendin “Wailing Wailers”. Bendi i tyre u bë i famshëm më 1972 kur ata nënshkruan kontratë me ...