Lajmet e fundit nga kategoria: E gjelbër

nentoka ballina11

10 mrekullitë nëntokësore

Planeti ynë ka shumë mrekulli natyrore. Disa prej tyre i kemi para syve, ndërsa të tjerat fshihen nën tokë. Shikoni listën të këtyre xhevahirëve të paimagjinueshëm nëntokësorë, që ofrojnë një përvojë të paharruar… 10. ...

re re re 0006

25 arsye pse duhet të uleni pranë dritarës në aeroplan

Planifikoni të udhëtoni me aeroplan në një të ardhme të afërt? Nëse po, atëherë, ju këshillojmë që të kërkoni vend të lirë në ndonjërën nga ulëset pranë dritareve të tij. Janë një mori arsyesh pse duhet të kërkoni të ...

urat norvegji ballina

Urat e pazakonshme të Rrugës së Atlantikut në Norvegji

Rruga e Atlantikut në Norvegji padyshim se është një nga rrugët më magjepsëse për shkak të  shtatë urave të pazakonta, të cilat e kanë shndërruar këtë rrugë në një atraksion turistik. Ajo ngrihet mbi dallgët e tërbuara  të ...

pyje magji 0002

15 pyje të magjishme në botë që ia vlejnë të eksplorohen

Pyjet dhe malet duket sikur posedojnë fuqi magnetike që na nxitë të futemi brenda tyre, thellë e më thellë, derisa të “robërojnë” shpirtin tonë. Të ecësh nëpër pyllin e qetë, ku nuk ekziston gjë tjetër – pos drunjtve dhe ...

Ishulli Jeju1

Ishulli Jeju, çudia e shumëfishtë natyrore

130 kilometra në jug të gadishullit korean, gjendet Ishulli Jeju, i cili  është ishulli më i madh dhe provinca më e vogël në Korenë e Jugut. Në këtë ishull gjendet maja më e lartë e malit në Korenë e Jugut, e njohur si Hallasan ...