Lajmet e fundit nga kategoria: E bardha e javës

trump--1

Donald Trump

Kandidati republikan, Donald Trump, është zgjedhur presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ai do të udhëheqë Shtëpinë e Bardhë në katër vjetët e ardhshëm. Trump, manjat i pasurive të patundshme, pa përvojë ...

eufa-0001010020202

Kosova në UEFA

Kosovaështë anëtarja e 55-të e Federatës Evropiane të Futbollit.Ajo është pranuar në Kongresin e UEFA-s, që është mbajtur në Budapest.Anëtarësimi në UEFA u mundëson ekipeve të Kosovës të marrin pjesë në garat evropiane, si dhe ...

511957154

“Shok”, prezantim dinjitoz i Kosovës

Filmit me titullin“Shok”, i nominuar për çmimin prestigjioz “Oscar” , të cilin e ndan Akademia e Filmit, Pikturës, Arteve dhe Shkencave në Hollywood, pavarësisht se nuk u kurorëzua me këtë çmim, ai përcolli një mesazh mjaft ...

oscarrrrrrr

Filmi kosovar nominohet për Oscar

Filmi kosovar “Shok”, me regji dhe skenar të Jamie Donoughue, është nominuar për çmimin prestigjioz Oscar, në katergorinë e filmit më të mirë të shkurtër “Live Action Short Film”.Ngjarja në këtë film zhvillohet ...

obama2-2233333222

Liria më e fuqishme se frika

Presidenti Barack Obama u zotua se SHBA-tëdo të ndjekin këdo që planifikon sulme kundër Amerikës, në përpjekje për të siguruar amerikanët pas sulmit në Kaliforni.“Kërcënimi nga terrorizmi është real, por ne do ta përballojmë ...